Kempy

Chtěli byste si zlepšit svůj styl? Techniku jízdy? A využívat svůj bike naplno? Tak to jste tady správně. Stačí si jen vybrat, který z nabízených kempů je pro vás ten nejlepší.

Kemp pro začátečníky

Jedná se o dvoudenní víkendový kemp, který bude probíhat v Praze, zejména na trailech v okolí Zbraslavi a Točné. Jedná se o seriál pěti kempů, které na sebe budou navazovat a na kterých vás postupně naučím všechno bezpečně od úplných základů – od nastavení kola (brzd, řídítek…), přes správnou pozici a rozložení váhy, až po brždění, bunny hop a zatáčení.

Výuka bude mít zpravidla tento průběh:

  • 1. fáze: důkladné vysvětlení (každá dovednost zvlášť)
  • 2. fáze: ukázka – technické provedení
  • 3. fáze: nácvik (při nácviku vás každého budu upozorňovat na chyby a pomohu k tomu aby se vám daná dovednost dostala pod kůži)

Trénink těchto dovedností začneme nejdříve na rovině a až poté se vydáme na traily, kde je zkusíme aplikovat v terénu.

Na kempu budeme jezdit traily: Zbraslav, Točná

Je jasné, že se vše nenaučíte hned během jednoho víkendu. Určitě doporučuji si před přihlášením do kempu pro pokročilé své dovednosti potrénovat individuálně tak, abyste v nich získali větší jistotu.

Aktuální termíny kempů

3-4.7. Urban DH kemp ( Praha )

10-11.7– Urban DH kemp ( Praha )

1-2.8. Urban DH kemp ( Praha )

Kempy jsou vždy rozděleny do dvou skupin:

Dospělí a děti, každá skupina má svého trenéra.

 

Abyste se mohli přihlásit na tento kemp, bylo by vhodné, abyste již zvládali obě základní pozice (neutrální a ready), techniku zatáčení, bunny hopy a brzdění. Jinak by se mohlo stát, že nebudete stíhat tempo.

Hlavním trenérem a profesionálním závodníkem Urban Downhillu je Márty Brza

Druhým trenérem je trenér Urban DH reprezentace, závodník triatlonu a účastník Urban Downhillu od jeho počátků i instruktor lyžování Vítězslav Stránský.

Po celou dobu kempu nám bude k dispozici mechanik Andrej Jakovlev z Flowcycles bike studio.

 

Během ježdění budeme výkony jezdců průběžně dokumentovat, natáčet a během ježdění s nimi jednotlivé záběry rozebírat, tak aby své chyby odstraňovali a navykli si na správné základy.

Kemp pro pokročilé

Na tomto kempu se od vás očekává, že jste již zkušenější jezdci a rádi byste si zlepšili svůj jezdecký styl, rychlost a techniku na opravdu náročných tratích.

Naučím vás: sjíždět náročné traily, odkloněné zatáčky na kluzkém kamenitém povrchu, otáčení se v jízdě na trailu pomocí přední brzdy, výběr správné stopy, aplikování zatáčení v prudkých pasáží trailu.

Jezdit budeme převážně Oběšence a Kanadu.

  • 1. fáze: vysvětlení dovedností (projdeme si – brždění, zatáčení)
  • 2. fáze: ukázka – technické provedení (na trailu)
  • 3. fáze: nácvik zatáčení, brždění apod. (na trailu)

Rychlý kontakt

Chtěli byste se mnou vyrazit na kemp, nebo jen máte nějaký dotaz? Napište mi zprávu a já se vám ozvu.